![]() | |||||
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Pomocí webů nejvyšší úrovně a podřízených webů můžete rozdělit obsah webu do oddělených, samostatně spravovaných částí. Weby nejvyšší úrovně mohou obsahovat více podřízených webů, které mohou samy zahrnovat další podřízené weby. Počet úrovní závisí na požadavcích uživatelů. Celá struktura webu nejvyšší úrovně a všech jeho podřízených webů se nazývá kolekce webů.
Tato hierarchie uživatelům umožňuje používat hlavní pracovní web pro celý tým a k tomu jednotlivé pracovní weby nebo sdílené weby pro vedlejší projekty. Weby nejvyšší úrovně a podřízené weby zajišťují různé úrovně řízení funkcí a nastavení webů.
Ve službě Windows SharePoint Services existují dvě úrovně správců: správci kolekcí webů a uživatelé, kteří jsou členy skupiny webu Správce. Správci kolekcí webů mají úplná práva ke všem webům v kolekci webů. (Další informace týkající se zadávání správců kolekcí webu naleznete v tématu Změna informací o uživatelském účtu.) Členové skupiny webu Správce webu nejvyšší úrovně mohou ovládat nastavení a funkce pro web nejvyšší úrovně i všechny podřízené weby pod tímto webem, které z něj dědí oprávnění. (Informace týkající se přiřazování uživatelů ke skupinám webu naleznete v tématu Přiřazení uživatele k jiné skupině webu.) Správce kolekce webů i člen skupiny webu Správce webu nejvyšší úrovně mohou například provádět následující akce:
Jestliže však podřízený web používá jedinečná oprávnění, nemohou členové skupiny webu Správce webu nejvyšší úrovně provádět výše uvedené akce. Správci kolekcí webů naopak mohou uvedené akce provádět vždy a ve všech podřízených webech, bez ohledu na to, zda podřízený web obsahuje či neobsahuje jedinečná oprávnění.
Člen skupiny webu Správce podřízeného webu může měnit nastavení a funkce pouze tohoto podřízeného webu a všech podřízených webů, které dědí oprávnění. Správce podřízeného webu může například provádět následující akce: